Bádateľ je späť a ešte v bizarnejšej sile. Vymyslel si tajný plán vlády

Bádateľ je späť a ešte v bizarnejšej sile. Vymyslel si tajný plán vlády

Pri čítaní bludárskeho webu Bádateľ človek nevie, či má plakať alebo sa smiať. Tentoraz si vymyslel novú konšpiračnú teóriu. Údajne vláda pripravila tajný covid-plán, čo spraví s občanmi a práve Bádateľovi sa ho podarilo získať.

Podľa Bádateľa sprisahanie svetových elít údajne uniklo z Kanady. Prístup k nemu mal parlamentný výbor, ktorému predsedá samotný kanadský premiér Justin Trudeau.

A už hneď na úvod tu je prvé klamstvo, lebo kanadský premiér aktuálne, ale vlastne ani nikdy, nepredsedal žiadnemu parlamentnému výboru.

Ale to nevadí a konšpirátori ďalej uvádzajú, že podľa nimi získaného tajného plánu sa riadia všetky svetové vlády. Napriek tomu, že ide o absolútne vymyslenú vec, tak sa príspevok páčil alebo ho zdieľalo viac ako 23 tisíc ľudí.

Tajný plán odhalený… Bádateľom

To, čo sa vraj v tajnom covid-pláne nachádza, prekračuje hranice nielen zdravého rozumu. Nechceme urážať inteligenciu čitateľa tohto portálu, preto nebudeme jednotlivé tvrdenia komplikovane vyvracať, lebo sú to fakt hlúposti.

Ale pre zaujímavosť, čomu je schopných uveriť 23 tisíc ľudí na Slovensku, tu je zoznam niektorých „zaručených“ právd, kým ich nezmažú:

  • V objektoch určených na karanténu nakazených ľudí, budú zadržiavať nielen ľudí s  COVIDom-19, ale aj ostatných občanov z ľubovoľnej príčiny.
  • Postupne bude zavedený univerzálny príjem rovnaký pre pracujúcich aj nepracujúcich.
  • Nasadený bude ďalší vírus, COVID-21, ktorý bude ešte smrteľnejší.
  • Bude dochádzať k problémom so zásobovaním, vytvoria sa kontrolné stanovištia a všade bude nasadená armáda.
  • Ľudia sa budú musieť vzdať svojich majetkov a tí, čo sa nezaočkujú budú presunutí do izolačných táborov, kde zostanú navždy.
  • Celé toto bude korešpondovať s rozširovaním 5G sietí, ktoré vraj spôsobujú ťažkosti s dýchaním a nedostatočné okysličenie organizmu.

Výmysly namiesto dôkazov

Bádateľ sa ani len neunúva jednotlivé tvrdenia dokazovať. Na všetko mu stačí, že na rozdiel od iných pandémií, sa COVID-19 zázračne objavil na celom svete naraz.

Konšpirátori teda usúdili, že ide jednoznačne o tajnú celoplanetárnu akciu, ktorej velitelia dokážu vypínať a zapínať vírus, ako sa im páči.

Aby toho nebolo málo, túto teóriu podporuje aj predseda ĽSNS Marián Kotleba. V najnovšom videu označuje pandémiu za projekt COVID-19, v ktorom sa zosynchronizovali všetky vlády.

Krútite hlavou? Rozmýšľate, či to nie je vtip? Naozaj to môže niekto myslieť vážne? Môže. A to flambovaná čerešnička ešte len príde…

Bádateľ na jednej strane prekvapivo uznáva, že 5G siete nešíria vírus. Jednoducho fyzika nepustí a vírus hoci je malý, ale stále je to hmota, tak na nehmotnej elektromagnetickej vlne jednoducho surfovať nemôže. Ale neboli by to bludári, keby predsa len nenapísali hneď za tým ďalšie klamstvo.

Pre ucelený čitateľský zážitok si dovoľujeme uviesť celú pasáž z Bádateľa:

Tu sa žiada upozorniť na častý omyl kolujúci medzi verejnosťou, že 5G siete šíria koronavírus, čoho sa s radosťou chytajú rôzni „vyvracači hoaxov“ a označujú to za konšpiráciu. Nie, 5G siete žiadny vírus nešíria. V skutočnosti však toto žiarenie môže vyvolávať u ľudí symptómy, ktoré sa podobajú na ochorenie COVID-19, ako sú napríklad problémy s dýchaním či nedostatok kyslíka. No a keď sa po masovom zapínaní 5G sietí na vysokých frekvenciách (nad 30 GHz) začnú u ľudí tieto príznaky objavovať, vina sa zvalí na COVID-19, prípadne COVID-21.”

Takže pozor! Podľa Bádateľa, ak si kúpite 5G mobil, tak sa udusíte. A potom opäť jedna drobnosť na Slovensku sa 5G siete využívajú pri frekvencii 700 MHz, na ktorej doteraz vysielala napríklad televízia. Nad 30 GHz 5G siete nebudú.

Spochybňujú všetko, ale výmyslami

Napriek tomu, že Bádateľ má na krku minimálne jedno trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy, tak zároveň počas núdzového stavu vyzýva občanov Slovenska k občianskej neposlušnosti.

Už vraj len vraj povinnosť nosenia rúšok či celoplošné testovanie ukazujú, že nimi objavený tajný plán je pravdivý. Konšpirátori teda apelujú na ľudí, aby sa tomu bránili.

Tieto svoje tvrdenia navyše podporujú vyhlásením, že dokonca aj samotné PCR laboratórne testy na koronavírus sú neúčinné. Z toho má teda vyplývať, že nás elity len celý čas zavádzajú.

Tieto nezmysly obhajujú slovami Karyho Mullisa, vynálezcu PCR testov a laureáta Nobelovej ceny.

V prvom rade, Kary Mullis zomrel v roku 2019, takže pandémie COVID-19 sa nedožil. Jeho slová boli navyše vytrhnuté z kontextu o testovaní na AIDS. Aj samotný Bádateľ v článku hovorí, že Mullis síce o COVIDE nikdy nič nepovedal, ale mohol by…

Pritom vedec Mullis v rozhovore podrobne vysvetľuje, ako PCR metóda funguje vo všeobecnosti. PCR testy nezachytávajú samotný vírus, ale unikátne proteíny, ktoré sa na daný vírus viažu.

Nik nikdy netvrdil, že PCR test je stopercentný, keďže do toho vstupuje mnoho faktorov. Napríklad veľmi výnimočne sa môže stať, že človek nemá dostatok vírusu v nosohltane, ale už v pľúcach, a tak ho test v tom momente nezachytí, hoci neskôr predsa len ochorie. Vo všeobecnosti však PCR test odhalí viac ako 98 percent pozitívnych.

Rovnako to však platí aj naopak, negatívny človek môže byť označený za falošne pozitívneho, ak sa vo výtere nachádza veľmi podobný proteín, akým je charakterizovaný COVID-19. Falošná pozitivita je však pri COVID-19 až štatisticky zanedbateľná a blíži sa k nule. Ide o najpresnejšiu metódu zisťovania prítomnosti vírusu v tele. Zatiaľ nič lepšie neexistuje.