Konšpirátori vedia o vakcíne viac ako vedci

Konšpirátori vedia o vakcíne viac ako vedci

Po premene na opice má byť ďalším vedľajším účinkom vakcíny neplodnosť. S prvými vlnami očkovania napríklad vo Veľkej Británii ale aj v USA prichádzajú nové „zaručené“ správy o nežiaducich účinkoch vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Konšpirátori šíria, že vakcínu dokonca zakázali, lebo dvaja ľudia zomreli. Nie je to však pravda. Dvaja testovaní síce dostali anafylaktickú reakciu, ktorá sa môže prejaviť aj ako kožná vyrážka, dýchavičnosť a pokles krvného tlaku, no zďaleka nezomreli. Následne britská Agentúra pre reguláciu liekov a zdravotníckych výrobkov (MHRA) odporučila radšej nepodávať vakcínu tým, ktorí majú silné alergické reakcie na lieky alebo potraviny. 

Smrť vylúčil aj Stephen Powis z Národného lekárskeho riaditeľstva v NHS v Anglicku. Podľa jeho slov: „MHRA preventívne odporúča, aby ľudia s vážnou alergickou reakciou v anamnéze nedostali toto očkovanie po tom, čo nepriaznivo reagovali dve osoby s výraznou alergickou reakciou. Obaja sa zotavujú dobre. “ Obidvaja testovaní mali aj v minulosti silné alergie a museli so sebou nosiť adrenalínové pero.

O smrti pacientov po zaočkovaní v USA stihli napísať aj Hlavné správy. Počas siedmych mesiacov testovania na viac ako 43 000 ľuďoch, zomreli šiesti ľudia. Hlavné správy pravdaže pripisujú dôvod smrti vakcíne, v klinickej správe je však vysvetlený chorobami, ako sú infarkt, ateroskleróza či mozgová príhoda. 

Navyše štyria zo šiestich zomrelých dostali iba placebo, takže s vakcínou neprišli ani do kontaktu. Päť osôb bolo starších ako 55 rokov. Vedci podotkli, že takáto úmrtnosť je normálna a tak, ako nesúvisí s vakcínou, tak sa ukazuje ako bežný kolobeh života v takomto veku. 

Vakcína proti koronavírusu nespôsobuje neplodnosť

Po tom, čo antivaxeri tvrdili, že za vakcínou je Bill Gates, ktorý ňou chce začipovať ľudí a ovládať celú spoločnosť, teraz zamerali svoju pozornosť aj na matky. Najprv útočili príbehmi o smrti malých detí, potom si vymysleli, že vakcína znižuje plodnosť či úplne zabráni otehotneniu. 

Napriek tomu, počas siedmich mesiacov testovania Pfizer vakcíny otehotnelo 23 žien. Pravdou je, že na plodnosť negatívne vplýva práve naopak samotný koronavírus, čo potvrdilo niekoľkých štúdií.

K nežiadúcim účinkom sa vyjadrilo aj Ministerstvo zdravotníctva SR, ktoré uviedlo, že „pri vakcínach, ktoré boli doteraz schválené Európskou liekovou agentúrou prakticky neexistujú dlhodobé nežiaduce účinky. Na Slovensku má k dnešnému dňu platnú registráciu 82 vakcín. Ani v jedinom prípade sa nestalo, že by bola vakcína spätne deregistrovaná kvôli neskôr sa objavujúcim nežiadúcim účinkom.“

Premorenie nie je riešenie

Viacerí odborníci, lekári či samotné údaje z najrizikovejších štátov dokazujú, že premorenie obyvateľstva nákazou koronavírusu nie je riešením. Skôr by to spôsobilo kolaps zdravotného systému a aj ekonomiky. Niektorí „internetoví odborníci“ takúto kontroverznú stratégiu stále podporujú, jej dosiahnutie je nereálne. 

Pri premorení sa ráta s tým, že sa následne zvýši kolektívna imunita. To je však v praxi neuplatniteľné, keďže by bola potrebná izolácia najrizikovejších osôb, kam spadajú najmä dôchodcovia a ľudia so zníženou imunitou. Len seniorov je na Slovensku okolo milióna a ich izolovanie by predstavovalo problémy.