Krym sa vraj stáva útočiskom utečencov pred homosexuálmi

Krym sa vraj stáva útočiskom utečencov pred homosexuálmi

V ruských médiách sa začalo hovoriť o takzvaných morálnych migrantoch.

Termínom “morálni migranti” alebo aj “nehospodárski migranti” demograf Igor Beloborodov pre ruský spravodajský portál Life označil predovšetkým európskych obyvateľov, ktorí prichádzajú do Ruska, pretože utekajú pred agresívnou sexuálnou výchovou a homesexuálnou diktatúrou. Podľa autora pojmu je pre Európanov útočiskom aj anektovaný Krym.

Odvoláva sa na to, že krymské orgány údajne prijali až 1500 žiadostí o návrat iba od nemeckých občanov. Z toho približne 400 žiadostí pochádzalo od ruských Nemcov, ktorí sa do Ruska chceli vrátiť.

Tieto čísla použila ruská informačná agentúra RIA ešte v roku 2015. Úrad regionálnej nemeckej kultúrnej autonómie na Kryme sa v tom čase odvolával na neochotu nemeckých občanov vyrovnať sa s ničením rodinných a kresťanských hodnôt na Západe. Agentúra to označovala za dôvod ich migrácie do Ruska. Okrem správy RIA však neexistuje žiaden iný zdroj tejto informácie. Napriek tomu údaje použili aj iné ruské médiá bez toho, aby si ich overili.

Beloborodovove tvrdenia majú dokázať spokojnosť s politikou Kremľa. V ruských médiách sa objavujú informácie o tom, že Krym navštevujú zahraniční štátnici alebo členovia mimovládnych organizácií, čo podľa nich legitimizuje anektovanie Krymu. Často to bývajú predstavitelia okrajových skupín, ktorí vo vlastných krajinách nemajú vplyv.

Beloborodov o Európe tvrdí, že je v morálnom rozklade, lebo je “kráľovstvom gejov”. V ruskej politickej línii sa v poslednom čase často spája Európa a západný svet so sexualitou, ktorá vraj ohrozuje tradičné hodnoty ako sú rodina a kresťanstvo. V ruských médiách vychádzajú správy o zvieracích bordeloch v Dánsku, pedofílii a homosexualite, ktoré zobrazujú ako európske hodnoty. Homosexualita údajne ohrozuje svet, preto je pre Rusko neprijateľná. Ruskí politici sa vo svojich prejavoch často zaoberajú týmito témami. Všetko, čo prichádza zo Západu pokladajú za hrozbu. Beloborodovova nepodložená teória patrí presne do tejto kategórie správ, ktorá sa snaží Západ vykresliť ako skazený.