Majdanizácia, štátny prevrat, fiasko. Konšpirátori informujú o spomienkových pochodoch za zavraždeného novinára a jeho priateľku

Majdanizácia, štátny prevrat, fiasko. Konšpirátori informujú o spomienkových pochodoch za zavraždeného novinára a jeho priateľku

Konšpirátori opäť prejavili schopnosť hľadať súvislosti a paralely tam, kde neexistujú.

V piatok druhého marca vyšli ľudia do ulíc desiatok slovenských a svetových miest uctiť si pamiatku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Okrem mnohých slovenských a českých miest ľudia vyjadrili solidaritu aj v svetových metropolách, akými sú Londýn, Paríž, Vancouver, Hong Kong či Dubaj. Podľa prepočtov podľa nástroja mapchecking.com prišlo na pochod v Bratislave vyše 25-tisíc ľudí.

Facebookový profil Ľubo Huďo Fanklub však pochod označil za „Fiasko“, keďže podľa jeho zdrojov prišlo „len“ 10-tisíc ľudí.

Zdroj: Facebook Ľubo Huďo Fanklub

Naopak portál Zem a Vek si s číslami hlavu neláme a rovno hovorí o štátnom prevrate, ktorý už je nachystaný, čomu nasvedčuje aj „mlčanie“ prezidenta Kisku.

Zdroj: Facebook Zem a Vek

Obľúbenou témou konšpirátorov je označovať občianske aktivity ako majdanizáciu či sprisahanie tretieho sektora, médií a podobne. Ako prípravu na „slovenský majdan“ označili konšpirátori aj študentské protikorupčné pochody v roku 2017.

Prokremeľský dezinformačný web Hlavné správy dokázal v článku s názvom „Ukrajina je tu! Ako vyzerala pietna spomienka pre úradom vlády” s majdanom spojiť aj tento spomienkový pochod.

Zdroj: Hlavné správy, článok „Ukrajina je tu! Ako vyzerala pietna spomienka pre úradom vlády

V tomto článku si môžeme pozrieť aj menšiu predpoveď budúcnosti v podaní Hlavných správ.

Zdroj: Hlavné správy, článok „Ukrajina je tu! Ako vyzerala pietna spomienka pre úradom vlády

V ďalšom článku s názvom „Na námestiach boli dobrí ľudia. Rozprával som sa s nimi.“ Opisuje autor Ľuboš Macko svoje rozhovory s ľuďmi, ktorí prišli na pochod. Macko už však neuvádza, v ktorom meste na pochod prišiel. V článku uvádza, že na okraji davu stretol dve mladé dievčatá s nápismi na tvárach „Skutok sa stal“ a „Zlodeji odstúpte“.

V článku však uvádza aj fotku týchto dvoch mladých dievčat, ktoré mali byť v Košiciach. Zaujímavejšie je však autorovo konštatovanie k fotke, v ktorom nesmel chýbať prezident Kiska či migranti.

Zdroj: Hlavné správy, článok „Na námestiach boli dobrí ľudia. Rozprával som sa s nimi.“

O pietnych pochodoch na Slovensku písal aj český dezinformačný server Aeronet. Aj on taktiež hovorí o majdanizácii a pridáva Sorosa, neziskový sektor a slovenské médiá.

Nevedno, čo by na takéto obvinenie neziskového sektora povedali napríklad predstavitelia dezinformačného média InfoVojna. Na Facebooku totiž môžeme ľahko zistiť, že aj InfoVojna je nezisková organizácia…

Zdroj: Facebook InfoVojna