Nový počin kremeľskej propagandy sa dostal aj na slovenské obrazovky

Nový počin kremeľskej propagandy sa dostal aj na slovenské obrazovky

Feministka útočiaca bielidlom na mužov v metre vyvolala búrlivé reakcie. Nebola skutočná.

Video z petrohradského metra ukazuje, ako mladá feministka oblieva rozkrok viacerých mužov, ktorí sedia s nohami od seba (po anglicky manspreading) a tým znepríjemňujú cestovanie ostatným.

Žena ich však neoblieva len vodou, ale zriedeným bielidlom, ktoré síce zdravie neohrozí, no nezvratne poškodí šaty obliatych. Video je virálne, používatelia sociálnych sietí ho vo veľkom lajkujú, zdieľajú a komentujú.

Ide však o dohodnutú akciu so zaplatenými hercami z dielne kremeľskej propagandy, informuje portál euvsdisinfo.eu.

Video publikovala anglicko jazyčná facebooková skupina In The Now, ktorú však ovláda ruské štátne médium Russia Today.

Petrohradský internetový magazín Bumaga našiel jedného z „napadnutých“ mužov a urobil s ním rozhovor, v ktorom tvrdí, že dostal zaplatené, aby hral prekvapenú a zaskočenú obeť feministického útoku.

Čo vlastne týmto videom Kremeľ dosiahne?

Ruská propaganda dlhodobo hľadá témy, ktoré rozdeľujú západnú spoločnosť, aby vyvolala extrémne reakcie. A útočná feministka, ktorá oblieva mužov zriedeným bielidlom za spôsob, akým sedia, také reakcia vyvolala.

Video na facebookovom účte In The Now malo k 10. októbru bezmála 30-tisíc reakcií, približne rovnaký počet komentárov, viac ako 50-tisíc zdieľaní a 6,8 milióna pozretí. Inými slovami, jeho dosah je ohromujúci.

Ľudia v komentároch nešetria kritikou, odsudzujú feminizmus, pýtajú sa, kam až zašla západná civilizácia, volajú po pomste, ženu chcú oblievať bielidlom za tričko s výstrihom a podobne.

Enormný zásah tohto propagandistického videa dobre ilustruje fakt, že bolo jednou z tém, o ktorej diskutovali Milan Lasica, Marián Leško, Milan Kňažko a Oľga Feldeková v relácii Sedem na televízii JOJ.