Polícia vyvrátila ďalší hoax. Naleteli mu aj admini Zomri

Polícia vyvrátila ďalší hoax. Naleteli mu aj admini Zomri

Na sociálnych sieťach sa šírila správa, podľa ktorej niekto v Nitre ukradol sochu Pribinu. Správu zdieľali aj admini satirickej stránky Zomri. Svojim fanúšikom sa neskôr ospravedlnili.

Polícia musela na svojej facebookovej stránke vyvrátiť ďalší hoax. Podľa fotomontáže, ktorá sa šírila internetom, totiž z Pribinovho námestia zmizla socha tohto nitrianskeho kniežaťa. Polícia však túto správu označila ako hoax.

Správy sa ešte pred jej popretím chytili aj admini stránky Zomri, ktorí ju zdieľali v statuse na svojom profile. Keď zistili, že ide o hoax, fanúšikom sa ospravedlnili.

„Na verejných diskusiách sa nás často pýtate, ako si overujeme informácie. Dnes sme to spravili nedostatočne a naleteli sme celkom sprostému hoaxu,“ napísal do statusu jeden z adminov. Zároveň dodal, že do statusu tiež pre istotu napísal, že ide o neoverenú informáciu, keďže bolo ťažké ju okamžite potvrdiť. „Hneď po tom, ako ľudia v komentároch pod statusom túto informáciu postupne vyvracali, však išla fotka rýchlo preč,“ ospravedlňoval sa admin.

Návštevníci stránky pod príspevkom o chybe Zomri diskutovali. „Nič ma tak nepoteší, ako keď si ľudia priznajú chybu a ospravedlnia sa. Je to veľmi vzácna vlastnosť,“ napísala jedna z fanúšičiek. Iní sa na omyle zabávali. „Pre dokonalosť bolo treba odstrániť aj ten tieň,“ odznelo v jednom z komentárov. Komické na celej situácii totiž bolo, že na fotomontáži síce chýbala socha, jej tieň však z nej zabudol autor odstrániť.

V krátkom čase išlo už o druhý hoax, ktorým sa policajti na svojej stránke zaoberali. Pred pár dňami to bola správa, podľa ktorej mala na Horehroní unášať ľudí záhadná dodávka. Viac o tejto udalosti si môžete prečítať tu.