Václav Klaus ml. klamal, že v Nemecku sa už nehovorí o vianočných trhoch

Predseda politického hnutia Trikolóra Václav Klaus ml. pred niekoľkými dňami na svojom facebookovom profile zverejnil status v znení: „Hodně měst v Německu i jinde už raději ani nehovoří o vánočních trzích, čemukoli křesťanskému se vyhýbají obloukem. Jmenuje se to Winterfest (Oslava zimy) a podobně. Vše přesto připomíná válečnou zónu. V České republice to nesmíme připustit, navzdory naší 5. koloně, která nás tímto směrem vede. Jde o jedno z klíčových témat dneška.“ 

Niektorí ľudia mu pod jeho status píšu nesúhlasné komentáre. Oponujú mu v nich aj tí, čo žijú v Nemecku. Denik.cz napríklad spočítal, že v Nemecku je viac ako 1200 vianočných podujatí. Niektoré sa priamo volajú Weihnachtsmarkt (Vianočné trhy) alebo Christkindchenmarkt (Ježiškove trhy).

Keď však redaktori českého denníka hľadali Winterfest (oslava zimy), nenašli nič. 

V citovanom statuse Václav Klaus ml. tvrdil aj to, že Česko nesmie pripustiť, aby vianočné trhy už neboli vianočné. Podľa hovorkyne Trikolóry Ivany Kerlesovej sa Václav Klaus ml. pri tomto tvrdení opiera o článok Evropa: Islamizace Vánoc. Napísal ho René David z konzervatívneho think-tanku Gatestone Institute. Táto organizácia sa však v minulosti zviditeľnila publikovaním falošných či nepresných informácií. 

 

ŽIADNE KOMENTÁRE