Alojz Hlina ako prvý predseda strany verejne odmietol odpovedať na otázky Hlavných správ

Predseda KDH Alojz Hlina odmietol na tlačovej konferencii odpovedať na otázku redaktora Hlavných správ. Zároveň tento internetový denník obvinil z manipulovania reality a deštruovania demokracie.

Strany Progresívne Slovensko, Spolu a KDH sa dohodli na predvolebnej spolupráci a vzájomnom neútočení, o čom informovali na spoločnej konferencii. Práve na nej položil redaktor Hlavných správ otázku, či by spomínané strany prizvali k tejto dohode aj stranu Sme rodina.

Predseda KDH zareagoval s tým, že na otázky Hlavných správ odpovedať nebude. Konšpiračný web si podľa neho vytvára vlastnú realitu a zámerne ju deštruuje. Tým ničí demokraciu, vďaka ktorej existuje. Denník navyše prirovnal k bláznovi, ktorý otravuje studňu s vodou. Záznam zo slovného útoku na Hlavné správy môžete nájsť tu.

Predseda strany Spolu Miroslav Beblavý sa vzápätí s Hlinovým stanoviskom stotožnil. 

Podľa databázy iniciatívy konšpirátori.sk je denník Hlavné správy konšpiračným médiom. Často preberá rôzne nepravdivé alebo skreslené informácie z anonymných ruských webov a výnimkou nie sú ani hoaxy prokremeľskej propagandy.

Mnohí politici však aj napriek tomu nemajú problém na jeho otázky odpovedať, či v niektorých prípadoch dokonca spolupracovať. Patrí k nim napríklad poslanec Smeru Ľuboš Blaha či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

ŽIADNE KOMENTÁRE