Ani počasie nie je pred konšpirátormi v bezpečí, hurikány podľa nich vyvolali globalisti

Ameriku v posledných týždňoch devastujú hurikány. Hoax tvrdí, že ich umelo vytvoril systém HAARP. Vraj si to myslí aj známy vedec.

Český dezinformačný web tadesco.cz prevzal článok o tom, že poslednú sériu hurikánov na príkaz globalistov vyvolali geoinžinieri. Vytvorili ich vraj “tí, čo nám vládnu”, aby donútili amerického prezidenta Donalda Trumpa podpísať Parížsku klimatickú dohodu. Silné búrky na tadesco.cz v prebratom článku označili za “vládou financované útoky klimatickými zbraňami“ a teroristické útoky z ktorých je obviňovaná matka Príroda.

Podobných obvinení je viac. Facebookom sa šíri aj článok zo serveru yournewswire.com, podľa ktorého americký teoretický fyzik Michio Kaku potvrdil, že ide o dielo systému HAARP.

Systém HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) bol americký projekt na skúmanie horných vrstiev atmosféry. Pracovali na ňom vedci z University of Alaska, ale aj vojenské letectvo a námorníctvo. Výsledky výskumu mali pomôcť zdokonaliť rádiokomunikačné a navigačné technológie.

Projekt HAARP oficiálne ukončili už v roku 2014. Konšpirátori o ňom napriek tomu stále tvrdia, že slúžil na vyvolanie prírodných katastrof, ako sú napríklad zemetrasenia. Nič také však HAARP nedokázal.

A ani vedec Michio Kaku nepovedal, že za hurikány môže práve HAARP. Vo videu, ktoré bolo priložené k článku na yournewswire.com, hovorí o ovplyvňovaní počasia, ale nie v súvislosti so systémom HAARP. Čo je ešte dôležitejšie, toto video vzniklo už v roku 2013, takže nemôže byť reakciou na posledné hurikány.

ŽIADNE KOMENTÁRE