Dostane Harabin pokutu? Polícia sa vyjadruje neurčito

Dostane Harabin pokutu? Polícia sa vyjadruje neurčito

Exminister spravodlivosti Štefan Harabin, ktorý sa často vyjadruje k súčasnej pandemickej situácii a šíri hoaxy, sa tentoraz sťažuje na hoaxy. Pustil sa totiž do administrátora oficiálnej stránky Polície Slovenskej republiky, ktorého obviňuje z propagácie mučenia. Za porušovanie protipandemických opatrení však zatiaľ nedostal pokutu a polícia je veľmi opatrná.

Nové techniky mučenia podľa JUDr. Harabina

V tomto príspevku sa polícia snaží občanov varovať pred protiprávnym konaním, ktorého by sa dopustili v prípade nabádania k nedodržiavaniu súčasných protiepidemiologických opatrení. Harabin označil príspevok za hoax, keďže podľa neho je nosenie rúšok protiústavné. A aby toho nebolo málo, tak samotné nosenie rúšok bývalý minister spravodlivosti i šéf najvyššieho súdu považuje za – a teraz pozor – mučenie.

Vo vyhlásení autora statusu na policajnom facebooku varuje, resp. vyhráža sa, aby „prestal propagovať mučenie, lebo raz príde doba, keď bude za svoje slová trestne stíhaný.“ Prirovnanie k mučeniu bývalý sudca argumentuje Európskym dohovorom o ľudských právach.

Či sú rovnako mučení lekári, baníci, hasiči, lakovníci, alebo iní pracovníci v nebezpečnom prostredí, ktorí sa chránia rúškom, či respirátorom, už Harabin neuvádza.

To, že rúška pomáhajú k ochrane pred chorobou COVID-19 hovorí aj Svetová zdravotnícka organizácia. Presvedčiť o tom ľudí, ktorí ich považujú za mučenie je však veľkou výzvou, aspoň niektorým možno pomôže tento názorný pokus 12-ročnej českej študentky.

Mimochodom JUDr. Harabin, ktorý vyhral každé voľby, ktorých sa zúčastnil, veľmi rád šíri hoaxy, ako napríklad aj ten, že na Slovensko má prísť 11-tisíc migrantov z Afriky.

Harabin zatiaľ bez pokuty 

Bývalý minister podľa svojich slov stále čaká na pokutu za to, že porušoval opatrenia, či dokonca vyzýval ľudí na ignorovanie protipandemických opatrení.  

Existuje pritom viacero dôkazov, kde Harabin na verejnosti nenosil rúško, alebo k nenoseniu rúšok podnecoval verejnosť. Nekonanie polície si vysvetľuje tým, že pravdu má on a štátne orgány sa boja prípadného súdneho konania.

Polícia je opatrná

Jeho čakanie sa však môže čoskoro skončiť. Na margo osôb, ktoré na protestoch vyzývali ľudí k nedodržiavaniu protipandemických opatrení, sa pre TV Markíza vyjadril dočasný policajný prezident Peter Kovařík ešte koncom novembra nasledovne„Tam začíname trestné konania, aby sme preverili, či bol spáchaný trestný čin“.  Zároveň dodal, že medzi týmito osobami by mohol byť aj Harabin.

Redakcia Antipropaganda.sk sa opakovane v priebehu decembra i začiatkom januára obrátila s otázkami na políciu s tým, v akom štádiu je vyšetrovanie, resp. priestupkové konanie.

No po pinpongu medzi ministerstvom vnútra a políciou prišla nakoniec odpoveď, že stále platí vyššie uvedené vyjadrenia policajného prezidenta Petra Kovaříka s tým, že viac informácii momentálne nie je možné poskytnúť médiam.