Konšpirátori sa točia v kruhu. Ako môžu lekári kolabovať z vakcíny, keď je len placebom?

Konšpirátori sa točia v kruhu. Ako môžu lekári kolabovať z vakcíny, keď je len placebom?

Slovenským internetom sa šíri audionahrávka, podľa ktorej po podaní vakcíny kolabujú lekári. Tí istí lekári z ružinovskej nemocnice, ktorí už raz vyvrátili v príspevok o skončení na JIS. Napriek tomu, žena v nahrávke tvrdí, že jej známy má o ich vážnych komplikáciách dôkazy.

„Anafylaktický šok a všetko to platí,“ hovorí v nahrávke neznámy ženský hlas. Žena tvrdí, že lekári aj zdravotné sestry boli naozaj vo veľmi zlom stave. Dosvedčiť to mal aj jej známy, lekár, ktorého celé meno neprezradila.

Nahrávka nadväzuje na hoax z minulého týždňa, ktorý uvádzal, že dvaja ružinovskí lekári dostali po podaní druhej dávky vakcíny šok. K príspevku sa vyjadrila samotná nemocnica, spomenutí doktori a prešetrili ho i policajti. Pričom ho označili za nepravdivý.

Lekári klamú, potvrdil to známy

„Je všetko pravda. Je toho tak strašne veľa, že si nevieš predstaviť a lekári sú ticho,“ tvrdí napriek tomu žena v audionahrávke. „Samotní lekári držia huby. A všade to je, medzi sestričkami, medzi doktormi – veľké, obrovské potiaže, hlavne po druhej dávke,“ prezrádza ďalej tajomstvo, ktoré má od neznámeho známeho.

Po autorke nahrávky už polícia pátra. „Lekári, ktorí boli menovaní v hoaxe sa rozhodli podať trestné oznámenie,“ povedala hovorkyňa univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská.

Dá sa odpadnúť z placeba?

Ministerstvo zdravotníctva sa zároveň vyjadrilo, že neexistuje dôvod, prečo by zdravotníci tajili informácie o ich vlastnom zdravotnom stave. „Nie je dôvod veriť anonymným, vymysleným správam na sociálnych sieťach. O všetkých skutočných hláseniach o vedľajších účinkoch sa dozviete u nás,“ uvádza ministerstvo.

Antivaxeri a konšpirátori spočiatku tvrdili, že očkovanie je podvod – okrasné divadlo na pomýlenie ľudí, pričom im pichajú nanajvýš nejaký vitamín, alebo skôr fyziologický roztok, teda placebo. Potom však ako je možné, že lekári odpadávajú po pichnutí placeba. Jedno vylučuje druhé.

Plán je jasný: vyvraždiť 93 percent ľudí

Agenda 2030 je kompletná. Tak končí príspevok šírený po Facebooku, ktorý obsahuje zoznam údajných vládnych krokov na ovládnutie ľudí a zmenu spoločnosti v hlavnej úlohe s COVID-19. 

Prvým z krokov je „vypustenie vírusu“, následne sa má zaviesť „placebová vakcína“ a v závere je zníženie celosvetovej populácie na 500 miliónov ľudí.

Mimochodom aktuálne na svete žije 7,5 miliardy ľudí. To by znamenalo redukciu obyvateľstva na necelých sedem percent súčasného stavu – teda 93 percent ľudí by mali temné vlády vyhladiť. 

Kto má byť medzi vyvolenými 500 miliónmi ale najmä čo by z toho politici, bohatí oligarchovia, či temné figúrky svetovej politiky mali, keby ostali vyľudnené mestá, či celé kontinenty, už hoaxeri neuvádzajú.  

Už prvý bod diabolského plánu nesedí. Väčšina serióznych virológov sa totiž zhodla, že nový vírus sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyvinul prirodzene. Vďaka 96,2% genetickej zhode s vírusom RaTG13, ktorý objavili u jedného druhu netopierov, je pravdepodobné, že COVID-19 tiež pochádza z netopierích kolónií v juhozápadných pohraničných oblastiach Číny. Momentálne neexistujú dôveryhodné dôkazy o tom, že COVID-19 bol zámerne vypustený z laboratória.

Ďalší krok „zaviesť prvú placebo vakcínu“, na ktorom máme podľa obrázku momentálne byť, je takisto vyvrátiteľný.

Vakcíny Oxford-AstraZeneca a Pfizer BioNTech prešli prísnymi klinickými testami, ich presné zloženie sa dá nájsť napríklad tu. Počas testovania bola polovica dobrovoľníkov očkovaná a druhá polovica dostala placebo. To je však úplne štandardný postup, lebo inak by sa nedalo zistiť, či liek (vakcína) vôbec funguje.

Každému konšpirátorovi, čo jeho je

Kreativita pri vzniku teórií o pandémii je naozaj nevyčerpateľná. Koronavírus je súčasťou globálneho sprisahania, slúži na nastolenie diktatúry, na začipovanie ľudí, je biologickou zbraňou proti Číne, je zámienkou na nastolenie novej planetárnej vlády a vlastne ani neexistuje. Všetky však majú jedno spoločné – boli označené ako nepravdivé.