Kotlebovci útočia na podpredsedníčku Progresívneho Slovenska

Kotlebovci útočia na podpredsedníčku Progresívneho Slovenska

Septembrové vydanie kotlebovských novín Naše Slovensko už tradične útočilo na mnoho opozičných politikov. Tentoraz medzi nimi bola aj Irena Bihariová podpredsedníčka strany PS.

V kotlebovských novinách sa objavila konšpiračná teória o prepojení SNS, mimovládok a LGBT agendy. V centre tohto hoaxu je Irena Bihariová, podpredsedníčka strany Progresívne Slovensko a predsedníčka občianskeho združenia Ľudia proti rasizmu. 

“Cigánska fanatička”, ako ju noviny nazývajú, údajne organizovala za dotácie od ministerky školstva Lubyovej (SNS) projekty s LGBT tematikou na školách. Podľa centrálneho registra zmlúv však žiadne dotácie nedostala. Peniaze z ministerstva školstva nedostalo ani OZ Ľudia proti rasizmu.

Bihariová sa k hoaxu vyjadrila na svojom facebookovom profile a poprela, že by akékoľvek peniaze od ministerstva školstva získala. “Samozrejme, stačí sa pozrieť do centrálneho registra zmlúv na overenie, že som o žiadne “tisícové dotácie” od Lubyovej ani len nežiadala, nieto dostala.”

Rozhodla sa preto na ĽSNS podať občianskoprávnu žalobu. Klamstvami a dezinformáciami sa im vždy doteraz darilo deformovať mienku verejnosti a podhazovať jej „nepriateľov štátu“. Takto im ustupovať donekonečna nemôžeme. Nemôžeme im dovoliť, aby bez akýchkoľvek následkov a zodpovednosti útočili na povesť každého, kto je ich ideologický oponent, a využívali pri tom bohapusté klamstvá. Rozhodla som sa preto podať na nich občianskoprávnu žalobu,píše Bihariová.

Aby mohla financovať nákladné súdne konanie, založila transparentný účet s prosbou o pomoc. Za 24 hodín vyzbierala nielen potrebných 2-tisíc, ale až 7 465,64 eura. Suma sa už blíži k deviatim tisícom. Peniaze nad dvojtisícový limit plánuje využiť v boji proti dezinformáciám.

“Zvyšné peniaze použijem na tvorbu “novín”, ktoré obsiahnu najčastejšie mýty a hoaxy rozoštvávajúce spoločnosť, s overenými faktami na ich vyvrátenie. Z vyzbieraných peňazí uhradím ich distribúciu a podobne ako to urobila ĽSNS so svojimi novinami, necháme ich doručiť ľuďom do schránok. Budem ich cieliť primárne do miest, kde sa bežne tento typ osvety nedostáva, a ktoré sú ponechané napospas kampaniam a nenávistnému burcovaniu zo strany kotlebovcov,” objasňuje plánované kroky. Bihariová tvrdí, že tieto jej aktivity nesúvisia s hnutím Progresívne Slovensko a peniaze nebudú v žiadnom prípade použité na kampaň.

Dezinformačné weby ako Magazín1, Zem a Vek, alebo Infovojna útočili na Bihariovú už aj v minulosti. Naposledy sa jej meno skloňovalo pred pár dňami v spojení s jej partnerom Danielom Milom, odborníkom na extrémizmus. V europarlamente sa dostal do konfliktu s kotlebovským poslancom Milanom Uhríkom. Písali sme o ňom tu.