Kotlebovci útočia na podpredsedníčku Progresívneho Slovenska

Septembrové vydanie kotlebovských novín Naše Slovensko už tradične útočilo na mnoho opozičných politikov. Tentoraz medzi nimi bola aj Irena Bihariová podpredsedníčka strany PS.

V kotlebovských novinách sa objavila konšpiračná teória o prepojení SNS, mimovládok a LGBT agendy. V centre tohto hoaxu je Irena Bihariová, podpredsedníčka strany Progresívne Slovensko a predsedníčka občianskeho združenia Ľudia proti rasizmu. 

“Cigánska fanatička”, ako ju noviny nazývajú, údajne organizovala za dotácie od ministerky školstva Lubyovej (SNS) projekty s LGBT tematikou na školách. Podľa centrálneho registra zmlúv však žiadne dotácie nedostala. Peniaze z ministerstva školstva nedostalo ani OZ Ľudia proti rasizmu.

Bihariová sa k hoaxu vyjadrila na svojom facebookovom profile a poprela, že by akékoľvek peniaze od ministerstva školstva získala. “Samozrejme, stačí sa pozrieť do centrálneho registra zmlúv na overenie, že som o žiadne “tisícové dotácie” od Lubyovej ani len nežiadala, nieto dostala.”

Rozhodla sa preto na ĽSNS podať občianskoprávnu žalobu. Klamstvami a dezinformáciami sa im vždy doteraz darilo deformovať mienku verejnosti a podhazovať jej „nepriateľov štátu“. Takto im ustupovať donekonečna nemôžeme. Nemôžeme im dovoliť, aby bez akýchkoľvek následkov a zodpovednosti útočili na povesť každého, kto je ich ideologický oponent, a využívali pri tom bohapusté klamstvá. Rozhodla som sa preto podať na nich občianskoprávnu žalobu,píše Bihariová.

Aby mohla financovať nákladné súdne konanie, založila transparentný účet s prosbou o pomoc. Za 24 hodín vyzbierala nielen potrebných 2-tisíc, ale až 7 465,64 eura. Suma sa už blíži k deviatim tisícom. Peniaze nad dvojtisícový limit plánuje využiť v boji proti dezinformáciám.

“Zvyšné peniaze použijem na tvorbu “novín”, ktoré obsiahnu najčastejšie mýty a hoaxy rozoštvávajúce spoločnosť, s overenými faktami na ich vyvrátenie. Z vyzbieraných peňazí uhradím ich distribúciu a podobne ako to urobila ĽSNS so svojimi novinami, necháme ich doručiť ľuďom do schránok. Budem ich cieliť primárne do miest, kde sa bežne tento typ osvety nedostáva, a ktoré sú ponechané napospas kampaniam a nenávistnému burcovaniu zo strany kotlebovcov,” objasňuje plánované kroky. Bihariová tvrdí, že tieto jej aktivity nesúvisia s hnutím Progresívne Slovensko a peniaze nebudú v žiadnom prípade použité na kampaň.

Dezinformačné weby ako Magazín1, Zem a Vek, alebo Infovojna útočili na Bihariovú už aj v minulosti. Naposledy sa jej meno skloňovalo pred pár dňami v spojení s jej partnerom Danielom Milom, odborníkom na extrémizmus. V europarlamente sa dostal do konfliktu s kotlebovským poslancom Milanom Uhríkom. Písali sme o ňom tu.

ŽIADNE KOMENTÁRE