Médiám sa počas prezidentovania Donalda Trumpa výborne darí

Americký prezident je dobre známy pre svoje neustále útoky na médiá. Tie však lámu historické rekordy v čítanosti a sledovanosti.

Či už ide o ruské zasahovanie do volieb, časté zmeny jeho najbližších spolupracovníkov alebo prezidentovu nevyspytateľnosť, meno Donalda Trumpa sa v médiách skloňuje nesmierne často. Ten paľbu opätuje a má vo zvyku obviňovať médiá zo šírenia “fake news“. Napriek tomu médiá z Trumpovho vládnutia profitujú viac, ako sa dalo čakať.

Aj keď experti po voľbách očakávali pokles a ustálenie sledovanosti médií, nestalo sa tak. Svoje o tom vie aj denník The New York Times. Len na príjmoch z predplatného za rok 2017 zarobil viac ako jednu miliardu dolárov. Neovplyvnila to ani neutíchajúca Trumpova kritika týchto novín. Prezident napríklad zrušil plánovaný rozhovor, ktorý mal denníku dať a správanie The New York Times nazval “nepekným“.

The Washington Post, ďalšie prezidentovo “obľúbené“ médium, v septembri 2017 prvýkrát prekonal hranicu 1 milión internetových predplatiteľov.

Svoj desaťročný rekord prekonala aj relácia 60 minutes spoločnosti CBS. Jej rozhovor s prezidentovou údajnou milenkou Stormy Danielsovou videlo vyše 22 miliónov ľudí.

Televízie CNN, Fox News a aj spravodajský portál Politico od volieb v roku 2016 podľa analytickej firmy comScores dosahujú zatiaľ najvyššiu sledovanosť a čítanosť.

Vysoké zisky vykazuje aj najobľúbenejšia Trumpova sociálna sieť – Twitter. Tá prínos prezidentovho neustáleho “tvítovania“ pre hodnotu firmy vyčíslila na dve miliardy dolárov. “Neexistuje lepšia neplatená reklama ako prezident Spojených štátov amerických“, tvrdí sám Donald Trump.

ŽIADNE KOMENTÁRE