Mladí proti fašizmu vyzývajú na diskusiu Líviu z kotlebovského Kulturblogu

Mladí proti fašizmu vyzývajú na diskusiu Líviu z kotlebovského Kulturblogu

Výzva na diskusiu prišla po tom, ako Lívia na stránke Mladí proti fašizmu komentovala príspevok o nacionalizme. Autorovi statusu odkázala, že nerozumie tomu, čo píše, nenávidí vlastnú krajinu a nevie sa poučiť z minulosti.

Administrátor Facebookovej stránky Mladí proti fašizmu sa rozhodol vyzvať Líviu Garčalovú z Kulturblogu na diskusiu. „Lívia často tvrdí, že s liberálmi sa nedá diskutovať, že nie sú ochotní rozprávať sa s niekým, kto má iný názor a stále len útočia a nadávajú. Teraz má možnosť dokázať, že chce diskutovať,“ napísal v statuse administrátor Marek Mach.

V statuse okrem iného autor pravdepodobne narážal aj na minulotýždňové udalosti z Trenčína, kde sa Lívia pri natáčaní reportáže pre Kulturblog pokúšala narúšať priebeh pochodu proti fašizmu. Niektorých účastníkov pochodu Lívia obťažovala a jeden z nich ju kvôli tomu mal dokonca sotiť. ,,Týmto chcem vyzvať Líviu na vzájomnú diskusiu s objektívnym moderátorom. Pretože na internete, či s vlastným mikrofónom je borec každý,“ znel hlavný odkaz statusu. Lívia však zatiaľ na túto výzvu nereagovala.

Výzva na diskusiu prichádza v čase, keď tento týždeň opoziční lídri odmietli na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave diskutovať s europoslancom za ĽSNS Milanom Uhríkom. „Vážim si akademickú pôdu aj organizátorov, ale so zástupcom ĽSNS nediskutujem,“ uviedol na Facebooku Michal Truban.

Podobne k diskusii pristúpili aj ostatní opoziční lídri, preto ju nakoniec zrušili. Na to s rozhorčením reagovali niektorí sympatizanti ĽSNS. Opoziční lídri majú podľa nich strach s Uhríkom diskutovať. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa k výzve postaví Lívia.

Kulturblog sa odvoláva na konzervatívne hodnoty a často vytvára kontroverzný až propagandistický obsah. Na jeho fungovaní a tvorbe obsahu sa podieľajú ľudia blízki Ľudovej strane Naše Slovensko. Aj Lívia je aktívnou členkou Ľudovej mládeže, ktorá je mládežnickou organizáciou Kotlebovej ĽSNS.