Nový Čas používa fotografiu americkej herečky v článkoch o Alene Zsuzsovej

Nový Čas používa fotografiu americkej herečky v článkoch o Alene Zsuzsovej

Nový Čas pokračuje v používaní fotky americkej herečky a modelky Ashley Greene v článkoch o údajnej objednávateľke vraždy Alene Zsuzsuvej. Na chybu upozornila už v októbri minulého roka Miroslava Kernová, ale odvtedy žiadna zmena nenastala.

Pred piatimi mesiacmi si portál Omediach.com všimol, že Nový Čas používa fotku Ashley Greene, keď píše o Alene Zsuzsovej, ktorá je podozrivá z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Obrázok sa objavil 3. 10. 2018 na titulke rovnakého denníka s titulkom Z krásky beštia?! a podtitulom Pravá tvár objednávateľky.

Autor: Christopher Macsurak – Ashley Greene at the Street Style NYFW September 2012. CC BY 2.0

Rovnaký obrázok bol o pár dní použitý pri článku zo 7. októbra 2018 s názvom EXKLUZÍVNE Identita prekladateľky Aleny odhalená: Toto je tvár objednávateľky popravy Jána a Martiny! Odvtedy sa fotografia pravidelne objavuje pri príspevkoch v súvislosti s Alenou Zsuzsovou.

Denník aj napriek upozorneniam, že používa zábery inej ženy, falošnú fotografiu neprestáva uverejňovať. Najnovšie sa znova objavila na titulku dňa 14. marca 2019 spolu s článkom s názvom Takto ju zmenila basa!

Ako informovala Kernová na svojom blogu, Nový Čas nie je jediný bulvárny denník, ktorý šíril falošné fotografie Zsuzsovej. Plus Jeden deň napríklad zverejnil fotku nevinnej ženy z Veľkého Medera a označil ju za údajnú objednávateľku vraždu. Obrázok bol síce po pár dňoch stiahnutý, no dovtedy sa stihol dostať aj na iné weby.

Nový Čas ako zdroj fotografie uvádza Foto: anc, čo znamená Archív Nového Času a cez fotku redakcia dala dokonca svoju vlastnú vodotlač.