V Bratislave vystúpi konšpirátor David Icke. Propaguje ho Zem a Vek

V Bratislave vystúpi konšpirátor David Icke. Propaguje ho Zem a Vek

Jeden z najznámejších konšpirátorov na svete príde na Slovensko. Známy je teóriou o existencii reptiliánov či popieraním holokaustu.

Je náš Mesiac zámerne vytvoreným umelým telesom? Aj o tom sa v októbri 2017 dozvedia ľudia, ktorí zaplatia od 39 do 69 eur, aby si vypočuli, čo si o svete myslí britský konšpirátor David Icke. Hlavným mediálnym partnerom podujatia bude časopis Zem a Vek, ktorý mu venoval priestor vo svojom novembrovomdecembrovom čísle.  

Okrem už spomenutej témy Mesačný matrix: je náš Mesiac zámerne vytvoreným umelým telesom? sa konšpirátorovi fanúšikovia môžu na celodennom seminári dozvedieť o mnohých iných pikantnostiach:

  • Štruktúra kráľovských línii: pôvod a účel kráľovských rodov v politike.
  • Problém, reakcia, riešenie: kým a prečo sú problémy vo svete vytvárané.
  • Večná láska: uvedomujeme si, kto vlastne sme? Koniec strachu a potlačovania.
  • Imigrantská kríza a ako z nej von.

Icke je známy  svojimi knihami, ktoré mu priniesli celosvetovú popularitu. Venuje sa v nich tradičným námetom svetových konšpirátorov, ako sú Nový svetový poriadok (New World Order), chemtrails, ilumináti či rôznym teóriám o teroristických útokoch z 11. septembra 2001.  

V rokoch 1998 až 2011 predal približne stoštyridsaťtisíc výtlačkov kníh. Boli preložené do jedenástich jazykov, pričom najväčší úspech mali predovšetkým v Nemecku, Rumunsku či Švédsku. Jeho najnovšia kniha vyšla vo februári tohto roka a bola preložená aj do češtiny.

Icke sa netají popieraním holokaustu, dokonca v jednej zo svojich kníh – ,,A pravda ťa vyslobodí“ (And the Truth Shall Set You Free) tvrdí, že za udalosťami ako prvá a druhá svetová vojna či ruská revolúcia stála malá skupina Židov.

Okrem kníh sa Icke venuje najmä prednáškam. Aktívny je aj na Facebooku, kde má viac ako sedemstotisíc fanúšikov.

Jednou z najznámejších teórií, ktoré Icke propaguje, je existencia takzvaných reptiliánov. V jeho predstavách sú to mimozemské jašteričie bytosti, ktoré vládnu svetu a ich cieľom je zotročenie ľudstva. Podľa Ickea reptiliánov môžeme nájsť medzi svetovými lídrami či hollywoodskými hercami.   

V októbri 2016 vystúpil Icke v Prahe, v rámci svojho celosvetového turné. Bolo to už jeho druhé vystúpenie v Českej republike. Na budúci rok sa okrem Bratislavy predstaví napríklad v Paríži, Dubline či vo Vancouveri.

Viac o bludoch Davida Ickeho si môžete prečítať aj v článku na Denníku N.