Zuzana Čaputová sa stala obeťou hoaxov

Zuzana Čaputová sa stala obeťou hoaxov

Prezidentku Zuzanu Čaputovú kritizovali, že Prezidentský palác vysvietila do dúhových farieb.

Jej hovorca Martin Strižinec vysvetlil, že farebné osvetlenie sídla prezidentky bolo len skúškou počas jeho rekonštrukcie: „Bola to skúška nového osvetlenia. Nik nejde robiť diskotéku, ale uznajte, že test urobiť po inštalácii treba.“

Dúhové osvetlenie paláca kritizovali Štefan Harabin, Ľuboš Blaha a ĽSNS. Okrem údajne nevhodných farieb kritizovali aj údajný nepomer medzi cenou za osvetlenie a podporu obetiam nešťastia v Prešove, ktorá vraj bola neprimerane malá.

V statuse Ľuboša Blahu stálo : “Čaputová dala na dúhové osvetlenie Prezidentského paláca 570-tisíc eur a na pomoc rodinám v Prešove dala 5-tisíc eur. Dúha je zjavne 114-krát prednejšia než obete tragédie. To máte tak, keď liberalizmus káže pomáhať menšinám, nie rodinám. Pellegriniho vláda vyhradila na okamžitú pomoc Prešovu milión eur a suma nie je konečná…”

Kotleba- Ľudová strana Naše Slovensko uverejnila podobný status: “Na dúhové osvetlenie paláca 573 583 eur. Na Prešovskú tragédiu 5000 eur. Zoznámte sa s pani prezidentkou.”

Štefan Harabin bol ešte agresívnejší: “ Ultraliberálni úchyláci nám chcú ukradnúť našu vlasť a toto je spôsob, akým by chceli vládnuť. Podporujú všetky zvrátenosti, ale nepodporujú normálnych ľudí. Strana VLASŤ toto nikdy nedopustí. Strana VLASŤ je tu pre ľudí a nie privilegovanú novodobú elitu…”

Spomínaných 573 583 eur však nie je suma za dúhové osvetlenie, ale za stále nočné osvetlenie prezidentského paláca. Sú to peniaze, ktoré sú štátnou investíciou, o ktorej nerozhodovala prezidentka. O ich použití bolo rozhodnuté ešte pred jej nástupom do funkcie. 

Zuzana Čaputová previedla na účet mesta Prešov, v deň nehody 5000 eur, išlo o jej súkromné peniaze. Nešlo teda o štátne ani verejné zdroje. Práve z tohto dôvodu nie je fér porovnávať tieto dve sumy.