Konšpirátor musí zaplatiť takmer pol milióna dolárov rodine zabitého chlapca zo Sandy Hook

sud's

Rodina Poznerovcov, ktorá prišla o syna počas streľby na americkej škole, vyhrala súd nad konšpirátorom JamesomFetzerom. Tvrdil, že masaker na škole Sandy Hook sa nikdy nestal.

V roku 2012 na americkej základnej škole Sandy Hook v štáte Connecticut vtedy 20-ročný Adam Lanza zastrelil 26 ľudí. Až 20 z nich bolo vo veku od šesť do sedem rokov.

Rodiny obetí a preživší sú od streľby pod neustálym tlakom konšpirátorov. Mnohý z nich ešte pred pohrebmi obviňovali, že sú len platenými hercami. Podobné dezinformácie sa na internete šíria doteraz. Niektorým pozostalým sa dokonca vyhrážajú smrťou.

Konšpirátor James Fetzer bol jedným zo spoluautorov knihy V Sandy Hook nikto nezomrel (Nobody died at Sandy Hook). Okrem iného sa v nej píše, že streľba na základnej škole je iba hoax, ktorý šírila vláda Baracka Obamu, aby sa jej podarilo obmedziť držanie zbraní.

S Fetzerom sa súdil otec šesťročného Noaha Poznera, ktorý bol jednou z Lanzových obetí. Konšpirátor tvrdil, že jeho otec Leonard Pozner sfalšoval úmrtný list svojho syna. Súd rozhodol, že Fetzer musí za túto lož otcovi zaplatiť 450-tisíc dolárov (približne 400-tisíc eur)

Leonard Pozner počas súdneho pojednávania tvrdil, že ho na internete aj osobne pravidelne obťažujú konšpirátori. Píšu dokonca aj na internetovú stránku vytvorenú na pamiatku jeho mŕtveho syna.

Poznerovci nie sú jediní, kto sa pre klamstvá o streľbe na Sandy Hook súdi s konšpirátormi. Podobných procesov prebieha viac.

ŽIADNE KOMENTÁRE