ĽSNS zneužila pomoc psom na svoju propagandu

Z nezištnej pomoci pre psy v karanténnej stanici sa vykľula propaganda strany ĽSNS, pri ktorej jej členovia úmyselne zavádzali.

Prednedávnom sa členovia Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko z Topoľčian na Facebooku pochválili tým, ako v typických straníckych zelených tričkách darovali miestnej karanténnej stanici pre psov granule a rôzne iné potrebné veci. Tento chvályhodný čin však následne využili na politickú propagandu a vytváranie falošného dojmu o tom, že im je ubližované a mesto Topoľčany proti nim bojuje.

Celý príbeh sa začal tým, že zástupcovia karanténnej stanice požiadali členov ĽSNS, aby fotky zo svojho profilu na sociálnej sieti stiahli, keďže stanica neprijíma pomoc od politických strán, ale iba od jednotlivcov. S touto dohodou kotlebovci vopred súhlasili a dohodli sa, že fotky zverejňovať nebudú.

Poslanec ĽSNS Ján Kecskés však na svojom facebookovom profile zverejnil status, v ktorom písal o tom, ako členov strany kontaktovali pracovníci stanice s prosbou o stiahnutie fotografií, pretože sa im mesto Topoľčany vyhráža prepustením za to, že propagujú ĽSNS. Poslanec to vníma ako prejav nespravodlivosti a krivdy, keďže ich cieľom bola nezištná pomoc a obviňuje mesto Topoľčany z politikárčenia so zamestnancami karanténnej stanice.

Na status poslanca Kecskésa zareagovala aj karanténna stanica, ktorá ho obvinila z klamstva. Vo svojom stanovisku odmieta tvrdenie o vyhrážkach prepustením. Pracovníčka uvádza, že všetci svoju prácu vykonávajú dobrovoľne, neberú za ňu žiadnu mzdu, a teda nemôžu byť ani prepustení. Vo vyjadrení sa píše, že páni z ĽSNS strávili v stanici asi desať minút, pričom sa vôbec nezaujímali o chod stanice alebo o problémy, s ktorými sa pracovníci v praxi stretávajú.

S pomocou pre psy v karanténnej stanici to teda členovia strany nemysleli až tak vážne, ako prezentovali.

ŽIADNE KOMENTÁRE