Naozaj nevyužil kotlebovec Radačovský svoj priestor na vypočúvaní eurokomisára na položenie otázky?

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová zverejnila na svojom facebookovom profile video z vypočúvania eurokomisára v europarlamente, ktoré vyvoláva dojem, že kotlebovský europoslanec Miroslav Radačovský nie je schopný položiť eurokomisárovi zmysluplnú otázku.

Na svojom facebookovom profile Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum zverejnila Lucia Ďuriš Nicholsonová video z vypočúvania eurokomisára Valdisa Dombrovskisa.

Vo videu hrá hlavnú úlohu bývalý sudca Miroslav Radačovský, ktorý je v europarlamente za Kotlebovu ĽSNS.

Radačovský sa v minulosti okrem iného zviditeľnil aj tým, že súdil prípad, v ktorom figuroval bývalý prezident Kiska a po vynesení rozsudku (negatívneho pre Kisku) mu Radačovský odporučil odstúpiť z funkcie prezidenta a odsťahovať sa do Izraela.

Zviditeľnil sa aj tým že v roku 1999 u neho v aute našli 16,8 gramu kokaínu a nelegálne držanú zbraň. Radačovský sa bránil tým, že predmetné veci nie sú jeho. Súd ho nakoniec oslobodil.

Z videa, aj z Nicholsonovej opisu k nemu vyplýva, ako Radačovský nie je schopný využiť priestor, ktorý má na kladenie zmysluplnej otázky. Namiesto toho hovorí, že je hrdý na svoj pôvod.

Zdroj: FB Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum

Lenže video, ktoré Nicholsonová publikuje, je len útržkom z Radačovského vystúpenia.

Radačovský na svojom facebookovom profile zverejnil celé svoje vystúpenie, v ktorom Dombrovskisovi reálne položil otázku. Radačovského zaujímalo, čo je Dombrovskis schopný urobiť pre malých a stredných podnikateľov v prípade brexitu, ale aj v prípade, ak by k Brexitu nedošlo.

Zdroj: FB JUDr. Miroslav Radačovský, poslanec Európskeho parlamentu

Príbeh ako Nicholsonová účelovo použila len časť Radačovského vystúpenia a napísala k videu text, z ktorého vyplýva, že ostatní poslanci na rozdiel od Radačovského dokážu klásť Dombrovskisovi otázky, už samozrejme prezentujú dezinformačné médiá.

Radačovského prezentujú ako obeť Nicholsonovej dezinformácie a na tomto prípade len utvrdzujú svoj naratív, že systém chce kotlebovcov zničiť, pretože sú jediní, ktorým záleží na obyčajných ľuďoch.

Nicholsonovej averzia voči ĽSNS a krajne pravicovému extrémizmu, ktorý reprezentujú, je pochopiteľná. Na boj proti nim je však nutné používať fakty a nevytrhávať veci z kontextu, pretože to je práve pracovná metóda rôznych konšpirátorov a extrémistov, o ktorej náš web pravidelne píše.

Hoci Nicholsonová vo svojom statuse píše, že „namiesto ďalšej otázky informoval kolegov o tom, že je hrdý východniar“. To bežnému užívateľovi sociálnych sieti nemusí hneď signalizovať, že keď ide o ďalšiu otázku, tak pravdepodobne pred ňou už nejaká bola a ľahko tak nadobudne dojem, že Radačovský je len „hrdý východniar“.

Presne takéto správy sú len munícia pre extrémistov, aby o sebe mohli vytvárať obraz obetí systému, čo pochopiteľne aj robia a získavajú na tom voličov. V boji proti politickému extrémizmu ich vlastné metódy nepomôžu. Dôležité sú fakty, hoci sú menej zábavné.

ŽIADNE KOMENTÁRE