Polícia vyvracia hoax: Na Horehroní neunáša ľudí žiadna dodávka

Polícia vyvracia hoax: Na Horehroní neunáša ľudí žiadna dodávka

Správy o tajomných autách, ktoré unášajú ľudí, sa striedavo objavujú vo viacerých častiach Slovenska. Tentoraz prišiel rad na stredné Slovensko.

Na Facebooku masovo zdieľaná správa o rumunskej dodávke, ktorá unáša ľudí na Horehroní, je vymyslená. Upozornila na to polícia na svojej facebookovej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR. 

Vymyslená správa varovala pred autom, ktoré sa pohybuje po Brezne a okolí. Členmi posádky mali byť štyria muži. Svedkovia ich údajne počuli v krčme rozprávať o neznámej žene: „Táto je dobrá, po tú sa vrátime.“ Šírila sa aj správa, podľa ktorej podozriví muži postávali vo večerných hodinách pri činžiakoch.

Status zdieľalo viac ako 4-tisíc používateľov, polícia odhaduje jeho dosah na 100-tisíc ľudí. Policajti informáciu preverovali na krajskom riaditeľstve v Banskej Bystrici a zistili, že uvedená správa nie je pravdivá. Po upozornení, že ide o hoax, a zdieľaní statusu oficiálnym účtom polície, ho autorka vymazala. 

Polícia na sociálnej sieti ďalej uviedla, že verí, že toto bude pre autorku dostatočné poučenie s upozornením, že šírenie poplašných správ je trestným činom.