Pellegrini má podozrenie na koronavírus, šíri sa hoax Španielskom

Pellegrini má podozrenie na koronavírus, šíri sa hoax Španielskom

Slovenský premiér Peter Pellegrini skončil pred pár dňami v nemocnici. Skoliť ho mala únava v kombinácii s infekciou horných dýchacích ciest. Španielskom sa však šíri hoax o podozrení na koronavírus so zásadným dopadom na celú Európu.

Peter Pellegrini vo svojom príspevku na Facebooku informoval o svojej hospitalizácii. Už dlhšie sa trápil s rozsiahlou infekciou, no v piatok ešte stihol absolvovať rokovanie k rozpočtu Európskej únie v Bruseli. Nasledujúci večer už ležal v slovenskej nemocnici, odkiaľ neskôr zverejnil fotografiu.

Španielskom sa však začal šíriť hoax. Podľa webu electomania.es bol Peter Pellegrini hospitalizovaný s podozrením na koronavírus. To by však malo zásadný vplyv na celú Európsku úniu.

Nakoľko sa slovenský premiér v piatok zúčastnil rokovania v Bruseli, v potenciálnom ohrození by tak boli hlavy dvadsiatich siedmich štátov EÚ. Článok taktiež varoval pred možnosťou, že by Pellegriniho výsledky boli pozitívne. Podľa katastrofického scenára by sa tak všetky štáty únie ocitli v karanténe. Podozrenie na koronavírus spomína aj článok portálu ABC.es.

Tento hoax sa dostal aj na Twitter. Nemal však dlhú životnosť – Electomania.es ešte v ten istý deň zverejnila aktualizáciu, v ktorej sa odvoláva na vyhlásenie vlády. Tá koronavírus poprela, údajne šlo o zápal pľúc.

Podozrenie z nákazy koronavírusom poprel aj hovorca Smeru. „Peter Pellegrini je od soboty večera hospitalizovaný s akútnym respiračným ochorením, spojeným s vysokými teplotami. Naplno sa prejavila choroba, s ktorou premiér zápasí už niekoľko dní, ale kvôli svojim neodkladným pracovným povinnostiam, keď sa musel zúčastniť rokovania lídrov krajín v Bruseli, nemal čas na adekvátnu liečbu,“ informoval portál Omediach.com.

K hoaxu sa vyjadril aj sám Peter Pellegrini na svojom Twitteri. „Rozhodne odmietam falošné správy, že mám koronavírus. Je to úplný nezmysel,“ napísal pred niekoľkými hodinami.

Premiérov zdravotný stav by sa mal však každým dňom zlepšovať – v stredu letí pracovne do Moskvy. Stretnúť sa má s novým ruským premiérom Michailom Mišustinom.