Bill Gates: Bohatý iluminát, čo vyvinul koronavírus a chce čipovať ľudí

Bill Gates: Bohatý iluminát, čo vyvinul koronavírus a chce čipovať ľudí

Iluminát, manipulátor, či dokonca potenciálny vrah. Tak označujú dezinformačné médiá Billa Gatesa – zakladateľa spoločnosti Microsoft. Gates pritom skrz svoju nadáciu podporuje miliardami dolárov rôzne zdravotnícke projekty. Najnovšie aj vďaka jeho podpore vyhlásili vo viacerých afrických krajinách detskú obrnu za porazenú. 

Bill Gates sa vďaka svojim obchodným úspechom zaradil medzi najbohatších ľudí sveta. Tvorca jedného z prvých programovacích jazykov si na počítačoch postavil celú svoju kariéru. Stál pri zrode spoločnosti Microsoft – a aj vďaka nemu sa počítače rozšírili medzi bežnú populáciu.

Gatesov majetok sa odhaduje na 100 miliárd dolárov. Spolu manželkou je však mimoriadne aktívny ako filantrop. Založili charitatívnu organizáciu a dlhoročne pomáhajú deťom a dospelým po celom svete. Od finančnej podpory na vzdelávanie menšín, až po financovanie výskumu vakcín proti AIDS, detskej obrne, či osýpkam. 

Vyvinul koronu, aby zredukoval obyvateľstvo

Aj napriek tomu sa však stal cieľom urážok zo strany trollov a konšpirátorov. Výmysly o jeho zlovestných plánoch zredukovať populáciu kolovali internetom dlhé roky. S príchodom koronavírusu sa však trollovia stali ešte kreatívnejšími.

Najnovšie Bill Gates plánuje očipovať ľudí na celom svete. Podľa ruských zdrojov, mali globalisti v pláne začipovať veľkú časť populácie pod zámienkou vakcíny na koronavírus. Tohto bludu sa chytil aj bývalý poradca súčasného amerického prezidenta Roger Stone a menovite z čipovania obvinil Billa Gatesa. Vakcína je ešte stále v nedohľadne, no tomuto hoaxu verí podľa prieskumu YouGov až 28% Američanov.

V nadväznosti na vakcínu proti koronavírusu sa objavili mnohé hoaxy. Gates mal tak údajne priznať, že vakcína zabije 700 000 ľudí – aj to sa však ukázalo ako hlúposť. Vo videu, kde Bill Gates diskutoval o možných vedľajších účinkoch pracoval s hypotetickým odhadom. Povedal, že pokiaľ bude mať akákoľvek vakcína 10 000 vedľajších účinkov, môžu sa tak prejaviť u 700 000 ľudí.

Konšpiračné teórie nebujneli iba na internete – predrali sa až do talianskeho parlamentu. Video, v ktorom poslankyňa Sara Cunialová obviňuje Gatesa z vyvražďovania a žiada o jeho prešetrenie pred Medzinárodným trestným tribunálom za zločiny proti ľudskosti, sa stalo v priebehu pár dní virálnym. Gates mal byť podľa nej členom Centra pre globálnu populačnú redukciu. Nič také však neexistuje.

Iné zdroje zase označujú Gatesa za tvorcu koronavírusu, ktorý vyvinul a rozšíril prostredníctvom svojich konexií v tzv. deep state. Ide o údajné zoskupenie, ktoré sa snaží podkopávať oficiálne inštitúcie USA a následne ich nahradiť. Niečo na spôsob Hydry z Avengerov alebo Spectre v Jamesovi Bondovi.

Teóriu “Gates = tvorca koronavírusu” rozšírila skorumpovaná vedkyňa Judy Mikovitsová, Tá nie je vo vedeckej komunite tak uznávaná, ako by si predstavovala a za svoje neúspechy viní práve práve deep state a iné spiknutia proti sebe.

Proti Gatesovi sa tak mala v Nemecku konať hromadná demonštrácia. Ľudia na videu, ktoré sa objavilo na sociálnych sieťach údajne protestujú proti Gatesovej sterilizácii a masovej redukcii populácie. Agentúra Reuters však tento hoax vyvrátila – v skutočnosti išlo o video filmované v Poľsku v roku 2017, keď ľudia protestovali proti vládnym justičným reformám.

Hoax o tom, že chce ovládať ľudí prostredníctvom čipov sa objavil už v roku 2014. Gates sa spolu s vedcami pokúšal vyvinúť mikročip, ktorý by uľahčil ženám prístup k antikoncepcii. Následne by sa technológia mohla využívať aj na iné látky. Cieľovou skupinou boli ohrozené komunity v Afrike, ktoré nemajú bežne prístup k liekom, čo by tak znížilo úmrtnosť a zmiernilo dopady chudoby. Inovatívneho objavu sa už vtedy chytil konšpiračný portál InfoWars a obvinil tak Gatesa z manipulácie ľudí a špehovania.

V Indii mala zase Gatesova nadácia paralyzovať tisícky detí, zatiaľ čo testovala vakcínu proti obrne. Aj to sa ukázalo ako hoax.

Diabol Gates aj v našich končinách

Dezinformáciám a hoaxom o Billovi Gatesovi uverili ľudia aj v našich končinách. Za svoje diabolské (a hlavne vymyslené) počiny si tak vyslúžil nespočetné množstvo urážok, či neslušných prirovnaní. Český komunistický politik Miroslav Kavij ho napríklad prirovnal k druhému Hitlerovi.

Teóriu čipovania u nás prezentoval aj Marián Kotleba. Ten vo svojom videu predstavil niekoľko absurdných prepojení s bibliou a varoval tak pred vakcínami na koronavírus (o čom sme už písali tu).

Všetky tieto konšpiračné teórie majú za následok jednu vec – zásadne sťažujú boj proti koronavírusu. 

Bill Gates sa aj napriek všetkým obvineniam naďalej pokúša vyvinúť vakcínu, ktorá by zachránila státisíce životov. Keď sa mu to podarí, čaká ho ešte ťažšia skúška – presvedčiť populáciu, že stojí za to ju využiť.